3. NÄDAL 18.1.2016.-24.1.2016. Jõgeva ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 26.01.2016 - 14.38
Autorid

Koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart

Bild
Lumine must mänd
Textkörper
Lumine must mänd käbidega
 
Nädal algas sooja talveilmaga. Esmaspäeval ja teisipäeval tõusis päeval õhutemperatuur ‑1...-2 kraadini ja öösiti oli külma -4...-8 kraadi. Sellise mõnusa talveilmaga suplesid hallvaresed kohevas lumes ja puhastasid oma sulestikku. Soolatatud tänavatel lumi sulas ja muutus mustaks.
 
Härmas rohi
Härmas rohi nädala kõige külmemal ööl.
 
Edaspidi ilm külmenes. Reede ja laupäeva vahelisel ööl langes temperatuur õhus -25,5 kraadini, lume pinnal ligi -32 kraadini. Tänu kohevale lumevaibale oli kolme sentimeetri sügavusel mullas ainult mõni kraad külma.
 
Puud läksid härma. Lund siinkandis väga paksult maas ei ole.  Esmaspäeval kattis põlde ligikaudu 15 cm paksune lumekord ja kuni pühapäevani muutus selle paksus vähe.
 
Aegajalt tuli küll nädala kestel vähest lund juurde, kuid samas tihenes ning vajus kohev lumikate oma raskuse mõjul madalamaks. Pühapäevaks ilm soojenes ja lund sadas peaaegu päev otsa. Lume paksus kasvas 5-7 sentimeetri võrra.
 
Lumesadu
Pühapäevane lumesadu.
 

Jõgeval, 25.1.2016

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.