Talviselt värviline lugu

Eingereicht von Looduskalender - So., 27.01.2019 - 11.11
Autorid

Fotod Arne Ader

Leevikesed söövad oblikaseemneid

Leevikesed söövad oblikaseemneid

Textkörper

 

Leevike        Pyrrhula pyrrhula

 

Värvikaid leevikesi lumerikkal talveajal looduses märganud suusatajale toob kohtumine kindlast naeratuse huulile ja arvatavalt jagatakse hiljem kohtumise muljet lähedastega, kui veel  õnnestus telefoniga pilt jäädvustada.

Kus siis praegusel ajal looduses liikudes leevikesed endid näidata võiksid? Silmata võiks lumest turritavaid umbrohupuhmaid või rohttaimi ja seal võib märgata teisigi sulelisi toitumas – nendest mõnel järgmisel korral. Kuna puud ja põõsad on juba ammu marjadest tühjad, puudelt pudenenud seemned lume alla, pungad külmaga jääs ning kõik nimetatu kuulub leevikeste toidulauale.

 

Leevike

Leevike

Pakaselistel öödel poevad leevikesed  sarnaselt meie kanalistele lumevaiba alla peitu, et pikk ning karm öö veidigi mõnusamalt üle elada (oleme juba kirjutanud, et -15 kraadise külmaga võib lumepesas olla isegi mõni kraad sooja).

Üks leevikeste rahvapärastest nimedest on tuisutaja: nimelt arvati kunagi, et leevikesed tulevad talvisel ajal enne suuri tuiske elamute juurde inimesi tuisu eest hoiatama…

Linnusalk õuel: leevikesed, rasvatihane, koduvarblane ja põldvarblane

Linnusalk õuel: leevikesed, rasvatihane, koduvarblane ja põldvarblane

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite, um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere informationen“.