Lõppes arktiliste veelindude seire Põõsaspea neemel

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 08.11.2019 - 14.14
Autorid

Projektijuht Margus Ellermaa

Bild
Põõsaspea
Textkörper

Hooaja lühikokkuvõte

2019. aasta hooajal loendati kokku 2,33 miljonit lindu ehk siis veelinde, sealhulgas kahlajaid ja kajakaid. Arvukaimad rändurid olid mustvaeras Melanitta nigra (0,92 miljonit), aul Clangula hyemalis (0,34), valgepõsk-lagle Branta leucopsis (0,3) ja viupart Anas penelope (0,12). Loendustel osalesid Juho Könönen, Jon Jörpeland, Tarvo Valker, Andrea Maier, Annika Forstén, Antero Lindholm, Jukka Salokangas, Kaarel Võhandu ja Aapo Salmela. Teised osalejad ja abilised on ära toodud 3. novembri postituses.

Hooaja summadega saate tutvuda siit tabelist Nüüd on tabelis ka eestikeelne nimistu. Hooaja summad on ära toodud seekord kuude lõikes (pentaadide asemel). Lisaks saate tutvuda kõikide nelja hooaja rändesummadega siin tabelis. Eelnenud tabelites ei ole haruldusi ja nendes võib olla väikseid vigu (nt. mõne liigi rändesummast puuduvad alamliigini määratud isendid). Pane tähele ka seda, et hooajad 2004 ja 2009 olid oma lõpuosas pikemad kui 2014 ja 2019, ehk katsid ka novembri teist poolt ja detsembri esimest poolt. See peegeldub teatud liikide rändesummades (kirjuhahk, luiged, alklased).

Hooaja kokkuvõttev ettekanne toimub 19. detsembril Tartus EOÜ aastalõpu üritusel.

Seiret kajastav veebileht: https://www.eoy.ee/poosaspea/

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.