45. NÄDAL 4.11.2019.- 10.11.2019. Jõgeval ja selle ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 12.11.2019 - 09.09
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Bild
Päike muutis loodusvärvid erksaks
Textkörper

Päike muutis loodusvärvid erksaks

Nädal kujunes sombuseks ja sajuseks. Päike tuli pilvede tagant lühikeseks ajaks nähtavale ainult pühapäeva õhtupoolikul.

Kõige soojem oli ilm pühapäeval, kui maksimaalne õhutemperatuur tõusis 10,4 kraadini ja öösel langes 5,8 kraadini. Ööpäeva keskmiseks õhutemperatuuriks arvutati kaheksa kraadi, mis ületas tavapärast seitsme kraadi võrra. (Vaatlusrea keskmisena on esinenud Jõgeval selline ööpäeva keskmine õhutemperatuur septembri lõpus-oktoobri alguses.)

Nädala kõige külmemaks päevaks kujunes neljapäev. Sel päeval tõusis maksimaalne õhutemperatuur 0,1 kraadini ja öösel oli üks kraad külma. Öösel sadas lund ja hommikuks oli õhuke lumekord maas, mis päeva jooksul ära sulas.

Nädala sademete summaks kogunes 21 mm. Sadas igal päeval, kuid enamasti oli sadu nõrk. Sageli esines uduvihma. Kõige suuremad sajud esinesid esmaspäeval (ööpäevaga 16 mm).

Sügisene maastik

Sügisene maastik

 

Jõgeval 11.11.2019.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.