47. NÄDAL 18.11.2019.- 24.11.2019. Jõgeval ja selle ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 26.11.2019 - 12.12
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Tiit Keppart

Bild
Külmakergitus turbal
Textkörper

Külmakergitus turbal

Nädala algus oli sompus ja soojade ilmadega. Aegajalt sadas uduvihma.

Esmaspäeval ja teisipäeval tõusid maksimaalsed õhutemperatuurid ligi kaheksa kraadini. Minimaalsed termomeetrinäidud jäid kuni neljapäevani plusspoolele. Teisipäeva keskmiseks õhutemperatuuriks arvutati 5,8 °C, mis ületas viimase 97 aasta keskmist ligi kuue kraadi võrra.

Järgmiste päevade jooksul muutusid ilmad külmemaks ja reedeks langes ööpäeva keskmine õhutemperatuur alla null kraadi. Kuigi päeval mõõdeti esialgu veel plusskraade, tundus ilm harjumatult külmana. Külmatunnet süvendas iiliti 9 m/s puhunud tuul.

Soovikumets

Soovikumets

Pilvi jäi taevas vähemaks ja reedest alates tuli aegajalt päike pilvede vahelt nähtavale. Kõige päikesepaistelisem oli pühapäev, kui ilmajaama andmeil paistis päike ligi viis tundi. Samas aga oli see päev kogu nädala kõige külmem – maksimaalne õhutemperatuur -2,5 °C ja minimaalne -6,1 °C.

Lund ei olnud maas ja muld hakkas reedest alates külmuma. Pühapäeval ulatus Jõgeval mulla külmumise sügavuse alumine piir talinisu põllul juba kaheksa sentimeetrini.

Leselehe viljad

Leselehe viljad

 

Jõgeval 25.11.2019.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.