Tihasepojad saavad kümne päevasteks

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 30.05.2020 - 09.40
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmised Shanta, LK foorumist

Bild
Perepilt
Textkörper

Perepilt

 

Rasvatihane       Parus major

 

Tihasehakatised kasvavad, vanalindudel jätkub jaksu ja on ka millega poegi toita sest pole esinenud kevadisi pikki külmalaineid, kui kõik putukad peitu poevad. Külma kevade korral osutub sagedaseks poegade suurem suremus lihtsalt toidu puudusesse

Tihasepoegadel näeme tiivasulgi kasvamas, silmi kissitatakse ja iga päevaga peaks tulema kaalu juurde umbes grammi jagu. Üha lühiajalisemalt peab emaslind poegi soojendama isegi öisel ajal.

Järgmise nädalavahetus paiku võivad tihasepojad alustada pesast lahkumisega. Vanalindudel on pesas toita seitse suurt suud.

Eile suri üks hiljem koorunud tihasepoegadest ja vanalind ei jätnud hukkunut pesasse, vaid toimetas pesakastist välja. Pole meeldiv vaatepilt, aga vajalik teada

Eile suri üks hiljem koorunud tihasepoegadest ja vanalind ei jätnud hukkunut pesasse, vaid toimetas pesakastist välja. Pole meeldiv vaatepilt, aga vajalik teada.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.