Kuu vanune suur-konnakotkaste noorlind

Eingereicht von Looduskalender - Do., 02.07.2020 - 12.12
Autorid

Veebikaamera pilt IceAge, LK foorumist

Bild
Isaslind Tõnn tõi sünnipäevalisele närilise
Textkörper

Isaslind Tõnn tõi sünnipäevalisele närilise

 

Suur-konnakotkas         Clanga clanga

 

Põhjust on vaadelda suur-konnakotkaste pesaelu ja ka -asukohta.

Isaslind Tõnni tegemisi on jälgitud juba kaheteist aasta vältel. Kaamera kuvatav pesa ei asu tüüpilisel suur-konnakotka maastikul, pigem oleks selline eluala sobiv väike-konnakotkale, kuid pesaeluga saadakse ju hästi hakkama.

Suur-konnakotkad asustavad pigem loodusmaastikke, mis inimasustusest eemal. Pesasid rajatakse soistesse lehtpuu metsadesse, vooluveekogude lähedusse, mis suures osas kevadise suurvee aegu on üle ujutatud.

Saagijahil käivad suur-konnakotkad pesast kuni kümne kilomeetri kaugusel vähese inimtegevusega aladel nagu lamminiitudel või jõeluhtadel. Kuid sellised alad on viimaste aastakümnete aegu kõigile teatavatel põhjustel oluliselt vähenenud võsastumise tõttu ja seega on ka kotkad sunnitud saakloomade jahtimiseks kohastuma ning osaliselt kultuurmaastikele kolima.

Keda siis kütitakse?

Suurema osa saagist moodustavad kõikvõimalikud pisinärilised, vähema osa linnud, sealhulgas ka suuremad pardid ja vähesel määral konnad või roomajad.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.