Mida kajakad maismaal teevad?

Eingereicht von Looduskalender - Do., 12.11.2020 - 11.11
Autorid

Pildistas Kristel Vilbaste

Bild
Umbes kolmsada kajakat Tartu haljasalal ja sadakond veel kõrval asuval Raadi järvel
Textkörper

Umbes kolmsada kajakat Tartu haljasalal ja sadakond veel kõrval asuval Raadi järvel

 

Hõbekajakas       Larus argentatus

 

Kalakajakas         Larus canus

 

Meile jääb talvituma kümneid tuhandeid kajakaid ja mingit pidi on ka ornitoloogid kimbatuses sest ei teata kust selline hulk linde näiteks Tartusse saabub? Kui kajakad on ka rõngastatud, siis niidul olevatel lindudel need välja ei paista , sama ka madalas kaldavees. Meil rõngastatud kajakad talvituvad suures osas Hollandis.

Sügis piisavate sademetega on soe olnud, aga samas ka tuuline ja veekogudel tormine, mis raskendab kajakatel sogaseks muutunud vees kala püüda.

Vihmaste ilmade järgi näeme isegi asfaldil pinnasest välja roninud vihmausse ja välja ronitakse ikka selleks, et mitte vette uppuda. Haljasaladelt leiavad kajakad piisavalt toidupoolist nii vihmausside, kui vähemate putukate näol. Tähelepanelik jälgija on kindlasti märganud kuidas kajakad murul jalgadega trambivad, et oletatavat saaki maapinnale mahitada.

Hõbekajakate vaatlused: LINK

Kalakajakate vaatlused: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.