1. NÄDAL 4.1.2021.- 10.1.2021. Jõgeval ja selle ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 12.01.2021 - 08.08
Autorid

 Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Bild
Männitüved valuvad kleepunud lumest
Textkörper

Männitüved valuvad kleepunud lumest

Esmaspäevast kuni neljapäevani püsis mõnus talveilm.

Tugevat tuult ei olnud ja keskmised õhutemperatuurid jäid -2…-3 kraadi piiresse. Taevas oli pilves ja temperatuur kõikus ööpäeva jooksul väga vähe. Maksimaalsed õhutemperatuurid tõusid -1,3…-2,1 ja minimaalsed langesid -3,0…-4,3 kraadini.

Lumine teisipäev

Lumine teisipäev

Lumikatte paksuseks mõõdeti ligikaudu kümme sentimeetrit.

„Lumeuss“ valgustipostil

„Lumeuss“ valgustipostil

Reedel hakkas pilvkate hõrenema ja temperatuur vähehaaval langema. Laupäev kujunes päikesepaisteliseks, aga külmaks. Päeval püsis siis õhutemperatuur kella üheksast saadik -10 kraadist madalamana ja õhtul kella viie paiku mõõdeti nädala minimaalseks õhutemperatuuriks ilmajaamas -15,3 °C.

Külm ja päikseline laupäev pargis

Külm ja päikseline laupäev pargis

Järgneval ööl tekkisid uuesti pilved taevasse ja külm taandus. Pärast keskööd tõusis termomeetrinäit peagi -10 kraadist kõrgemale. Pühapäeval sadas vähest lund ja õhutemperatuur tõusis -6 kraadini.

Esmaspäeval laulis Jõgeval üks rasvatihane. Külmade ilmadega suurenes lindude arvukus linnas. Lendasid ringi üksikud hall- ja musträstad, üksik põhjavint ja suurnokk-vint; rohevintide salgad, rasva- ja sinitihased, varblased.

Jõgeva linna lõunapiiril kohati kõrgete lumest välja ulatuvate taimedega rohumaal suurt (ca 80 lindu) urva- ja ohakalindude parve toitumas.

Pedja jõe jäätumine: teisipäeval, laupäeval ja pühapäeval

Pedja jõe jäätumine: teisipäeval, laupäeval ja pühapäeval

 

Jõgeval 11.1.2021. 

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.