Lindude pesitsusrahu 15. aprillist kuni 15. juulini

Eingereicht von Looduskalender - Do., 15.04.2021 - 19.19
Autorid

EOÜ üleskutse

Veebikaamera Kuvatõmmis Sappheira, LK foorumist

Bild
Kalakotka emaslind Iirisel on tänasest pesas esimene muna
Textkörper

Kalakotka emaslind Iirisel on tänasest pesas esimene muna

Ornitoloogiaühing palub tagada lindude pesitsusrahu 15. aprillist kuni 15. juulini

Alates tänasest, 15. aprillist kuni 15. juulini palub Eesti Ornitoloogiaühing nii metsa- ja aiaomanikel kui ka teistel inimestel pidada pesitsusrahu ehk mitte häirida pesitsevaid linde.


Suurem osa Eesti metsalindudest pesitsevad nelja kuu vältel aprillist juulini ning sel ajal ei tohi linde häirida. Looduskaitseseaduse paragrahvi 55 järgi on keelatud looduslikult esinevate lindude pesade ja munade tahtlik hävitamine ja kahjustamine või pesade kõrvaldamine, samuti lindude tahtlik häirimine, eriti pesitsemise ja poegade üleskasvatamise ajal.

Eesti Ornitoloogiaühing palub pesitsusrahu pidada vähemalt 15. juulini. Sel perioodil võiks hoiduda metsaraietest, aias puude, põõsaste ja hekkide pügamisest. Samuti tuleks puutumata jätta oksa- ja risukuhjad, kuhu linnud võivad pesa teha. Heinateo võiks lükata suve teise poolde. Vältimatu niitmisvajaduse korral tuleks seda teha ala keskelt äärte poole. Kassidele on lennuvõimetud linnupojad kerge saak, seepärast tuleks oma lemmikloomad hoida toas või õues range järelevalve all.

Tähelepanelik tuleks olla ka näiteks veekogude hooldustöödel ja kortermajade fassaadide renoveerimisel. Soovitused kohalikele omavalitsustele pesitsusrahu tagamiseks on kirjas ornitoloogiaühingu kodulehel.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.