Jäljeraamat - soe jäljerida

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 03.12.2022 - 11.11
Autorid

Pildistas LK-team

Bild
Jäljerida pildistatud üleeile õhtul
Textkörper

Jäljerida pildistatud üleeile õhtul

 

Hallhunt ehk hunt või susi       Canis lupus

 

Mitu hunti on liikunud?

Sellele on raske vastata kuna samas jäljereas võib liikuda mitu looma, kulgetakse samas jäljes. Nii märkame jäljes viimasena liikunud looma tagumiste käppade jälgi. Kui hundi esikäpa jälje pikkus on veidi üle kümne sentimeetri pikk, siis tagakäpa jälg jääb umbes sentimeetri jagu lühemaks. Kulgeva hundikarja sammu pikkus jääb üldjuhul meetriseks või isegi pikemaks.

Mida kiiremini loomad liiguvad, seda sirgem on nende jäljerida. Käänakutel ja takistuste ületamisel jäljerida kindlasti hargneb ehk sellistes kohtades võime välja selgitada, mitu looma on koos liikunud. Kui talvine hundikari on mõnd saaklooma piiranud, võib osutuda väga raskeks loomade arvu kindlaks määrata.

Jälg

Jälg

Huntide toitumisretked on talvisel ajal pikad ja karja territoorium võib olla paar kuni kolmsada ruutkilomeetrit. Päevane aeg veedetakse äärmiselt erinevates varjulistes ja hea vaateväljaga kohtades ning sellistesse kohtadesse jääb palju jälgi, aga samuti lesimisasemed.

Metsateedel, kus hundid sagedamini liiguvad, jäetakse maha lihasööjatele omaseid musti pabulamärgiseid. Need näevad koera omadest suurematena välja. Palja käega ei tohi selliseid puudutada, sest nendes võivad olla nii haigusetekitajaid kui parasiite.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.