1. NÄDAL 2.1.2023.- 8.1.2023. Jõgeval ja selle ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 11.01.2023 - 11.11
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart 

Bild
Kuupaisteline külm hommik
Textkörper

Kuupaisteline külm hommik

Nädala esimene pool oli sulailmadega ja öised külmakraadid muutsid teed libedaks. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsis -0,2…-2,3 kraadi piires, mis ületas normi (keskmine 1991-2020) 2,2…4,5 kraadi võrra. Esmaspäeva hommikul esines Jõgeva ümbruses lumikatet avamaastikul ainult laiguti ja rohi oli hallast valge. Sama päeva õhtul hakkas aga sadama ja teisipäeva hommikuks kattis maad juba korralik lumikate, mille paksuseks mõõdeti siinses ilmajaamas 10 cm. Päevaste plusskraadidega hakkas see sulama. Teisipäeva hommikupoolikul sadas lund juurde, õhtupoole esinesid sademed vihmana. Teed olid lumesegust vett täis, mis takistas autode ja inimeste liikumist teedel. Aegajalt sadas lund ka kolmapäeval, kuid temperatuur hakkas langema ja sulavett jäi teedel vähemaks.

Lumised elupuud

Lumised elupuud

Neljapäevast pühapäevani püsisid tavapärasest külmemad talveilmad. Ööpäeva  keskmine õhutemperatuur kõikus -9,8…-16,3 kraadi piires, mis jäi normist 5,5…9,4 kraadi võrra madalamale. Kahel ööl langes minimaalne õhutemperatuur alla -20 kraadi – reedel -21,3 °C ja laupäeval ‑20,7 °C. Laupäeval ei tõusnud päevane maksimaalne õhutemperatuur -14,1 kraadist kõrgemale. Tuuline ilm ja madal temperatuur muutis õues viibimise ebamugavaks nii laupäeval kui pühapäeval. Ka külma nädala teisel poolel esines nõrka lumesadu. Lume paksus püsis nädala lõpuni 9-10 sentimeetri paksusena ja talvituvad taimed olid külma eest kaitstud. Reedel moodustus puudele nõrk härmatis.

Jõgeval 9.1.2023.

Pihlakas lepiku servas

Pihlakas lepiku servas

 

 

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.