Kuidas valmistuda talviseks aialinnuvaatluseks?

Eingereicht von Looduskalender - So., 22.01.2023 - 11.11
Autorid

EOÜ kutsub osalema

Bild
Eesti Ornitoloogiaühing kutsub sind jaanuari viimasel nädalavahetusel taas kaasa lööma talvisel aialinnuvaatlusel.
Textkörper

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub sind jaanuari viimasel nädalavahetusel taas kaasa lööma talvisel aialinnuvaatlusel.

Järgmiste päevade jooksul jõuad ära teha vajalikud ettevalmistused. Panime kirja neli soovitust talviseks linnuvaatluseks.

  • Kui soovid vaadelda toidumajas askeldavaid linde, ent ei ole sel talvel veel toitmisega alustanud, siis ilmade külmenedes on selleks paras aeg. Lindudel läheb uue toitmiskoha leidmisega natuke aega. Küll on aga oluline täna toitmist alustades teha seda kuni kevade saabumiseni. Soovitusi, mida lindudele toiduks anda, leiab materjalist "Talvised aialinnud ja nende lisatoitmine".
  • Puhasta toidumajasid ja nende ümbrust regulaarselt. Seal saab kokku väga suur hulk linde, nende väljaheited ja toit on läbisegi ning haigused võivad jõudsalt levida. Toidumaja võiks korra nädalas pesta kuuma veega. Enne õue tagasi viimist ja uuesti toiduga täitmist lase majal korralikult kuivada.
  • Jälgi aeda külastavaid linde ja proovi määrata ka neid, keda esimese hooga ära ei tunne. Nii on ka tänased võõrad vaatluspäevade ajaks tuttavad. Abiks on mitmesugused linnuraamatud, mida saab osta ka Eesti Ornitoloogiaühingu poest.

Kui tead kedagi, kes soovib samuti linde vaadelda, kuid internetti ei kasuta, siis prindi välja ja vii talle vaatlusankeet.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.