Läbirändavatest ohakalindudest

Autorid

Fotod Arne Ader

Ohakalinnud

Ohakalinnud ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Ohakalind       Carduelis carduelis

 

Tänavu võis meil hinnanguliselt pesitseda poolsada tuhat ohakalinnu paari, aga nemad alustasid oma sügisrännet juba varem. Põhja pool pesitsenud ohakalindude läbiränne lõpeb meil tavaliselt novembris, kuid rännet mõjutavad nii sügisilmad kui tuuled. Talvituma võivad meile jääda vast mõnikümmend tuhat lindu, kuid see oleneb muidugi tuleva talve karmusest.

 

Ohakalinnud

Ohakalinnud

Toiduotsingutel olevaid ohakalinde märkame sageli väiksemates salkades kus nad värvikatena on paremini märgatavad kui üksikud linnud. Tegu on seltsivate värvulistega ja nad lasevad endid kenasti vaadelda.

Värvikirevust on täiskasvanud ohakalindudel küllaga, aga nende sulestik paistab päris sarnane olevat. Linnusalka jälgides selgub, et isaslinnud peaksid olema veidi suuremad, sest nende peasulestikus paistab veidi enam punast ja tiibade kollane triip paistab veidi laiemana ning värvikamana.

Suuruse poolest annab ohakalinde võrrelda rasvatihastega ja nende kaal jääb alla paarikümne grammi.

Ohakalindude nimi viitab seemnetoidulisusele ja nii võime mõnda linnusalka kohata umbrohtunud maaaladel. Toitutakse nii ohakate, takjate, aga ka korvõieliste seemnetest.

Ohakalind

Ohakalind

Ohakalindude salkades toimetavaid noorlinde on kerge märgata sest nende sulestik on veel peenetriibuliselt hallikaspruun, aga tiibadel märkame juba kollaseid sulgi.

Ohakalindude vaatlused: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.