"Fotograaf pilti püüdmas"

Eingereicht von Looduskalender - Di., 20.12.2016 - 09.09
Bild
kohalik krokodill
Textkörper

Synology fotokonkursi „Fotograaf pilti püüdmas“ võitis Tõnis Krikki foto pardipoegi jahtivast kaelani vees fotograafist, kes oleks äärepealt suures õhinas oma kallist fototehnikast ilma jäänud.
 
Võidufoto autor Tõnis Krikk kirjeldas foto sündi järgmiselt: „Pilt on tehtud varasuvel Läänemaal Pullapääl ühes väikeses tiigis, kus pesitsevad sinikaelpardid. Kuna pardipojad olid hiljaaegu koorunud, käis Haapsalu hobi-loodusfotograaf Kauro Kuik neid seal vahest pildistamas. Avaldasin soovi kaasa minna, et aimu saada, kuidas linde pildistatakse. Pildil on fotograaf vaikselt vette hiilinud (mis ei olnud just eriti soe), et saada partidele maksimaalselt lähedale. Ise üritasin kalda lähedalt tema tegevust jäädvustada. Pildistatud on väga madalalt, vee piirilt, lootes saada pildile ka peegeldust.“

Esikoht tõi fotograafile auhinnaks meediaserveri Synology DS216play, millega on lihtne salvestada ja jagada nii fotosid, videosid kui lihtsalt faile.
Teise koha vääriliseks hindas žürii kaks tööd, Jan Lepamaa Polaarpiltniku, kus on pildil talvine rannik ja jääväljad, ning Argo Argeli foto Mees mäel.
 
Edukas fotokonkursile laekunud foto pidi rääkima midagi fotograafist või fotograafist; mis toimub kaadri taga ja milliseid raskusi tuleb fotograafidel igapäevaselt huvitavate fotode saamisel ületada. Konkursile laekus ligi 100 fotot nii loodus-, pressi- kui spordifotograafidelt, aga ka fotohuvilistelt.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.