52. NÄDAL 26.12.2016.-1.1.2017. Jõgeva ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 03.01.2017 - 10.10
Autorid

Ülevaate koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart

Bild
Peipsi rand Mustvees teisel jõulupühal
Textkörper

Peipsi rand Mustvees teisel jõulupühal

Jätkus aasta lõpu nädala jaoks tavapäratult soe ilm. Esmaspäeval tõusis maksimaalne õhutemperatuur 7,3 °C ning 6,1 °C oli sooja ka vana aasta viimasel ja uue aasta esimesel päeval. 31. detsembri ja 1. jaanuari maksimaalsed õhutemperatuurid andsid nimetatud kuupäevade jaoks uued soojarekordid Jõgeva 95 aasta pikkusesse vaatlusritta.

Ilm oli sompus ja sadas igal päeval. Mullas püsis taliteraviljapõldudel ligikaudu 15-20 cm sügavusel peaaegu aasta lõpuni detsembri esimesel poolel tekkinud külmunud kiht, mistõttu olid põllud pinnalt porised ja vesised.

Kolmapäeval oli õhuke lumikate mis peagi sulas

Kolmapäeval oli õhuke lumikate mis peagi sulas

Lühiajaliselt külmemaks muutus ilm kolmapäeval ja neljapäeval, kui minimaalne õhutemperatuur langes 2...3 kraadini ja tekkis ajutine õhukene lumikate.

Pühapäev, aasta esimene päev, oli erakordselt vihmane ja põlluvaheteed porised

Pühapäev, aasta esimene päev, oli erakordselt vihmane ja põlluvaheteed porised

Uusaasta esimene päev oli väga sajune – ööpäeva sajusumma 13 mm. Selleks ajaks oli külmunud kiht mullast kadunud ja sademete vesi imbus mulda, suuri veeloike põldudele ei tekkinud.

Pedja jõgi tõusis üle kallaste.

 

Jõgeval, 2.1.2017.

 

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.