Noored tiirud Põõsaspeal

Submitted by Looduskalender on Thu, 18.07.2019 - 13:13
Autorid

EOÜ tuletab meelde

Foto Juho Könonen

Image
Tutt-tiir (juv)
Body

Tutt-tiir (juv)

Põõsaspea rändeloendused startisid 30. juunil. Päevikus kajastame regulaarselt hooaja huvitavamaid sündmusi ja vaatlusi.

Esmakordselt 2004. aastal toimunud mahukat rändeseiret on korratud iga viie aasta järel ja rändevaatlused kestavad seegi kord novembri alguseni. Põõsaspeale koonduvad linnurühmad pesitsevad Loode-Venemaa väga suurel tundra alal ja arvukuse muutuste ja pesitsusedukuse jälgimiseks on Põõsaspea sügisene seire asendamatu. Eelmised kogu sügishooja katvad loendused toimusid 2004., 2009. ja 2014. aastal

Pea kõikidel tiirudel on juba näha noori linde hulkumas või rändel. Jõgitiirul Sterna hirundo kohati esimest noorlindu 1. juulil, randtiirul S. paradisaea 5. juulil, tutt-tiirulS. sandwichensis 6. juulil ja räusktiirul Hydroprogne caspia 13. juulil. Kui väiksematel tiirudel on näha ka juba esimesi iseseisvunud noori, siis tutt-tiirul pered valmistuvad septembriseks sügisrändeks koos toitudes. Räusktiirul noored linnud sõltuvad vanalindude toitmisest kuni saabutakse talvitusaladele Lääne-Aafrikas ja isegi veel talvitudes seal. Vanalinnud jagavad küll pojad omavahel ära ja kogu pere ei pruugi koos rännata. Aga vanalinnu hukkudes hukkub ka tema (lisa)toitmisest sõltuv noorlind.

Arktiliste veelindude seire Põõsaspea neemel - palun salvestage see leht endale brauseri mällu ja jälgige sügisrände edenemist kogu hooaja vältel!

https://www.eoy.ee/poosaspea/

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.