Rasvatihaste salgad

Submitted by Looduskalender on Wed, 06.11.2019 - 12:12
Autorid

Fotod Arne Ader

Rasvatihane pesa juures

Rasvatihane pesa juures ( www.loodusemees.ee )

Body

 

Rasvatihane     Parus major

 

Rasvatihased oskavad inimestega hästi läbi saada - koputavad aknalaual, andes justkui märku, et peatselt võiks sulissõpradele lisatoitu pakkuda (tegelikult otsitakse aknapragude vahele talvituma pugenud putukaid).

Tänavusuvised noorlinnud on sügise jooksul lõuna poole rännanud. Meie tihaste talvist arvukust suurendavad rändurid idast ja põhjast. Kas teadsite, et rasvatihaste talvine arvukus ületab suvise pea kahekordselt?

Silma hakkab, et sügisesel ajal liigutakse ja tegutsetakse tihtilugu salkades või ka erinevate liikide segasalkades.

 

Rasvatihased rivaalitsevad

Rasvatihased rivaalitsevad ( www.loodusemees.ee )

Tihasterühma liikmete vahel valitseb nõrk side ehk linnud hoiavad puudel toitudes omavahel parajat vahemaad. Lähedale sattunud liigikaaslast peletatakse „ähvarduspoosiga“, aga vahel võib minna ka kergeks nagelemiseks.

Lühikese päeva õhtul peab iga tihane leidma omale ööbimiskoha: kas mõne puuõõnsuse, taluhoovis puuvirna, tühjana seisva pesakasti, korstna või ventilatsiooniava sest kõik varjulised kohad on kasutuskõlbulikud.

Talvitumiseks sobib enamikule rasvatihastele inimeste lähedus, aga kohta võime linde ka metsas. Talilinnu kaamera aegu tutvustame kindlasti rasvatihaste talvist elukorraldust.

Rasvatihaste vaatlused: LINK

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.