Kliimamuutuste teemaline e-viktoriin koolinoortele

Submitted by Looduskalender on Mon, 23.03.2020 - 14:14
Autorid

Keskkonnaamet annab teada

Image
Kliimamuutuste teemaline e-viktoriin koolinoortele
Body

Eile, 22. märtsil tähistati ÜRO eestvedamisel rahvusvahelist veepäeva. Sedapuhku kutsub Keskkonnaamet koolinoori osalema 23.–30. märtsini e-viktoriinil, mis keskendub vee ja kliimamuutuste seostele.

Viktoriini eesmärk on juhtida tähelepanu vee säästliku tarbimise olulisusele kliimamuutuste pidurdamiseks. „Kliimamuutuste ohjamiseks saab säästvate tarbimisharjumustega näidata head eeskuju igaüks. Eelistades väiksema süsiniku ja vee jalajäljega tooteid ja kohalikku toitu, süües vähem liha ning vältides toidu raiskamist, võime kõik anda panuse vee kestlikumale majandamisele,“ sõnas Keskkonnaameti keskkonnahariduse peaspetsialist Mari Kala. Ta lisas, et olulist rolli vee jätkusuutlikul majandamisel mängib ka kliimasõbralike transpordivahendite nagu jalgratta või ühistranspordi eelistamine.

E-viktoriin on suunatud eelkõige 4. kuni 9. klasside õpilastele ja see leiab aset aadressil: https://www.keskkonnaamet.ee/viktoriinid/

Kliimamuutuste ja vee teemalisel viktoriinil osalemine aitab tõsta noorte teadlikkust targa ja säästliku käitumise vajalikkusest. Kokkuvõtteid teeme 31. märtsist 3. aprillini 2020, mille järel toimetame osalisteni loosiauhinnad.

Igas eas huvilised, kes soovivad samuti oma veealaseid teadmisi proovile panna, saavad seda teha aadressil:

https://www.keskkonnaamet.ee/veemapp/viktoriin.

Lisateave veepäeva viktoriini kohta leidub veebilehel: https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/viktoriin

Veepäeva puhul viib Keskkonnaagentuur läbi ka veebikonverentsi, millega saab tutvuda siin.

ÜRO eestvedamisel tähistatakse rahvusvahelist veepäeva alates 1993. aastast.

Lisainfo:
Mari Kala, Keskkonnaameti keskkonnahariduse peaspetsialist
mari.kala@keskkonnaamet.ee

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.