VIDEO: Iisraelis toideti drooniga orvuks jäänud kotkapoega

Submitted by Looduskalender RU on Mon, 10.08.2020 - 22:38
Autorid

Fantaasiana tunduv, kuid siiski reaalne juhtum elust: drooniga toidetud kaeluskotka poeg läks täna oma esimesele lennule

Вести – Ynet

Avaldatud: 28.07.2017, 17:12

Link venekeelsele originaalile: https://www.vesty.co.il/main/article/SJUNPjaew

Image
Israeli lõunaosas asuvas Negevi piirkonnas kaotas kaeluskotaka poeg õnnetus vahejuhtumis oma ema.
Body

Israeli lõunaosas asuvas Negevi piirkonnas kaotas kaeluskotaka poeg õnnetus vahejuhtumis oma ema. Kõrgel mäe orvas asuvas pesas oleks kotkapoeg nälga jäänud, sest kuigi isaslind jätkas poja toitmist, ei oleks sellest piisanud poja lennuvõimeni kasvatamiseks. Kohalikud ornitoloogid võtsid ohjad enda kätte ja leidis originaalse lahenduse ning 28. juulil, 136 päeva peale koorumist tõusis kotkapoeg oma kõrgest pesast esmakordselt lendu.         

Varasematel puhkudel on sellises olukorras noorlinnu toitmiseks kasutatud näiteks mägironijate abi. Siin seda aga teha ei saanud, sest pesa asus täielikult ligipääsmatus kohas. Ühe võimaliku alternatiivse lahendusena otsustati proovida drooniga toidu kohaletoimetamist, selleks kaasati oma valdkonna parimad. Selgus, et linnupoja ohutuse huvides, saab sellise operatsiooni jaoks kasutada üksnes väga väikest drooni, millega toiduportsjonite kohale manööverdamine nõuab aga ülimat täpsust. Peale mõningast veenmist tulid appi sõjaväe spetsialistid. Algas linnupoja päästmise erioperatsioon. Alustuseks ehitati kibekähku pesa mudel, millega drooni piloodid said harjutada. Nii kui manöövrid paigas, alustati kohe ka toidu kohaletoimetamist.

Iga kord kui isaslind õigeaegselt piisavat kogust toitu pesasse ei toonud, võtsid ohjad üle Israeli eriväelased. Isaslinnu äraolekul toimetasid nad ettevaatlikult kohale linnule vajaliku toiduportsu. Lisatoitmine kestis kokku 52 päeva kuni noorlinnu esimese lennuni. Sealt edasi saab ta juba ise endale toidu hangitud.

Sellel videol on näha, kuidas kotkapoeg kohtub ema-drooniga.

 

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.