Saatjaga sookurgede ränne edeneb jõudsalt

Enviado por Looduskalender el Lun, 17/09/2018 - 12:12
Autorid

Teavitab Aivar Leito

Foto Arne Ader

Sookured

Sookured

Cuerpo

Head sookurehuvilised!

Varakult teele asunud saatjaga sookurgede „Aivar“ ja „Hauka 3“ ränne on taas edenenud.

„Aivar“ tegi teise pikema rändehüppe ja jõudis 19. septembri hilisõhtul Hortobágy Rahvusparki Ida-Ungaris, samasse paika kus ta ka eelmisel sügisel pikalt peatus. Aga seekord saabus ta sinna ligi kuu aega hiljem, 10. oktoobril. Ilmselt jääb ta nüüdki sinna pikemaks.

Kurg „Hauka 3“ üllatas jälle sest ei püsinud seekord Valgevenes Miorys kuigi kaua vaid rändas edasi. Kurg startis juba 16. septembri keskpäeval ja jõudis täna öösel kl. 3 juba Maidan-Lupnens`kyi linnakese kohale Loode-Ukrainas jätkates öist rännet! Lend on seni otse lõunasse kulgenud. Kuhu ta rännet jätkab on huvitav sest võimalus on kalduda edelasse ja jõuda Ungarisse kui ka kagusse Musta mere äärde! Varsti saame selle teada.

Eelmise sügisega võrreldes rändas „Hauka 3“ nüüd testmoodi sest 2017 sügisel rändas ta hoopis läbi Läti ja Leedu keskosa ja jõudis 23. oktoobril Kirde-Poolasse. Seega rändas „Hauka 3“ eelmisel sügise üle kuu aja hilisemal ajal ja kaldus väga „kreeni“ lääne poole kuigi hiljem tuli ida poole tagasi kuni Ungarini ja talvitus pisut lõuna pool Horvaatias.

Rändekaart: http://birdmap.5dvision.ee/EN/

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.