31. NÄDAL 29.7.2019.- 4.8.2019. Jõgeval ja selle ümbruses

Enviado por Looduskalender el Mar, 06/08/2019 - 11:11
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Imagen
Augusti alguse maastik
Cuerpo

Augusti alguse maastik

Ilm jahenes järsult. Kui eelmise nädala (30. nädala) lõpus valitses kuumus ja päeval oli sooja 31...33 kraadi, siis selle nädala esmaspäeval tõusis termomeetrinäit 23 kraadini ja kolmapäeval jäi maksimaalseks õhutemperatuuriks ainult 14,8 kraadi.

Nädala teisel poolel muutusid päevad uuesti veidi soojemaks, kuid ööd jahenesid jätkuvalt. Reedel ja laupäeval mõõdeti öösel õhus minimaalseks õhutemperatuuriks viis kraadi, pühapäeval 1,9 °C.

Maapinna lähedal oli temperatuur veelgi madalam, rohul langes termomeetrinäit miinuspoolele.

Varem pole Jõgeval viimase 97 aasta jooksul augusti esimesel viispäevakul õhutemperatuur veel nii madalale langenud. Väga madalaid termomeetrinäite on registreeritud augusti esimesel kolmandikul 8. augustil 1999. a 1,4 °C ja 10 augustil 1968. 1,8 °C.

Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus teisipäevast pühapäevani tänavu 12...14 kraadi piires, mis on Jõgeva vaatlusrea keskmisest 4...6 kraadi võrra külmem.

Vaade Kassinurmest Laiuse voorele

Vaade Kassinurmest Laiuse voorele

Vihma sadas nädala jooksul kolmel päeval, kokku 7 mm. Kõige rohkem tuli vihma teisipäeval – ligi 5 mm. Peenrad vajasid aedades endiselt kastmist. Juulikuu sajusummaks kogunes Jõgeval 34 mm, kusjuures viimase 97 aasta keskmisena on juulis tulnud siin kandis vihma 79 mm.

Põldudel jätkus teraviljakoristus. Juba koristatud põldudel tehti kõrrekoorimist. Põllutöömasinad töötasid tolmupilvedes ja neid saatsid toitu otsivad linnuparved.

Üha enam oli näha värvuliste liikumist ja rändele asumist.

Maakimalane piparmündi õitel

Maakimalane piparmündi õitel

 

Jõgeval 4.8.2019.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.