Ilmus värske "Tiirutaja"

Enviado por Looduskalender el Vie, 26/06/2020 - 20:20
Autorid

EOÜ annab teada

Imagen
Ilmus värske "Tiirutaja"
Cuerpo

Värskes teabelehes Tiirutaja on juttu lindude nakkustest ja uurimisest

Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja juunikuu numbrist saab lugeda nii Tartu Ülikooli loomaökoloogia professori Raivo Männi artiklit lindude nakkustest kui ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilase Mari Remmi lugu, kuidas ta uuris roolindude rännet.


Värske numbri kaaneloos kirjutab Raivo Mänd lindude nakkushaigustest, parasiitidest ja hügieenist. Õpilaste keskkonnaalaste uurimistööde konkursil tunnustuse pälvinud Mari Remm kirjutab, kuidas ta uuris Eesti levinumate roolinnuliikide rändekiirust ja -suunda.

Margus Ellermaa jagab transektloenduse tegemise kogemusi ja elamusi. Rubriigis "Linnuhuviliste lood" räägib Keskkonnaagentuuri eluslooduse spetsialist Olavi Vainu, kuidas tal tärkas linnuhuvi ja rõngastatud lindude põnevatest taasleidudest. Loodushuviliste rõõmuks ilmus ka põhjalik juhend, kuidas rakendusega Legulus talletada linnu- ja ka muid loodusvaatlusi.

Ornitoloogiaühingu teabelehte Tiirutaja juunikuu numbrit saab tasuta lugeda ja alla laadida siit: www.eoy.ee/pics/925_Tiirutaja_48.pdf.

Ulvi Karu, teabelehe toimetaja
ulvi.karu@eoy.ee
www.eoy.ee

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.