Kuldnokkade sügisene sulestik

Autorid

Fotod Arne Ader

Kuldnokk

Kuldnokk ( www.loodusemees.ee )

Cuerpo

 

Kuldnokk         Sturnus vulgaris

 

Juba augustist ringi liikunud ja toitumisel märgatavad kuldnokaparved olid pärit oma põhja- või kirdesuunalistelt pesitsusaladelt meile saabunud. Meie kuldnokad võiksid olla juba talvitusalade Lõuna-Euroopas ja mõned vast ka Põhja- Aafrikas.

Kuldnokkade vanalinnud ei uhkelda enam oma kevadise särava rüüga. Lennupilt jätab meile tuttava pildi, aga sulestik paistab pruunim ja tähnilisem. Nokk tume, aga jalad ikka roosat värvi.

Kuldnokaparved toituvad nii põldudel, rohumaadel, kui luhtadel kõikvõimalikest seemnetest. Linnusalgad külastavad ka koduaedade viljapuid sest marju põõsastel on väheks jäänud.

Ööbima siirdutakse roostikesse või põõsastikesse. Õhtusel ajal on nimetatu omaette vaatepilt kus võib vahel olla isegi tuhandeid ööbijaid.

Kuldnokkade vaatlused: LINK

Kuldnokad

Kuldnokad

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.