Linnuliigirikkaimad linnad on Tallinn ja Tartu

Enviado por Looduskalender el Dom, 26/03/2023 - 21:21
Autorid

EOÜ annab teada esialgsed tulemused

Foto Arne Ader

Sookured

Sookured ( www.loodusemees.ee )

Cuerpo

Pühapäeva varahommikust lõunani kestnud linnade linnuvaatluspäeval märgati kõige rohkem linnuliike taas kahes linnas – seekord Tallinnas ja Tartus. Mõlemas linnas panid vaatlejad kirja 82 liiki.

Linnade linnuvaatluspäeval osales üle saja linnuhuvilise, kes tegid vaatlusi 27 Eesti linnas. Esialgsete tulemuste põhjal nähti ja kuuldi üle Eesti kokku 118 linnuliiki.

Kõige rohkem liike panid vaatelejad kirja Tallinnas ja Tartus, kus registreeriti 82 liiki. Neile järgnesid Haapsalu 75 ja Valga 71 liigiga.

Vaatluspäeval löödi kaasa nii üksi, pere kui sõpradega. Paljudes linnades olid vaatlemiseks üsna keerulised olud: näiteks segas mitmes rannikulinnas vaatlemist tihe udu või vihm, mõnel pool ka külm tuul.

Linnade linnuvaatluspäeva koordinaatori Tarvo Valkeri sõnul peegeldus märtsi keskel Eestisse jõudnud soojalaine mõju ka vaatlustulemustes. "Kiivitajat, põldlõokest, linavästrikku, erinevaid hanesid, sookurgi ja mitmeid rästaliike kohati täna väga paljudes linnades. Varastest rändlindudest kohati täna näiteks rägaparti, mets- ja punajalg-tildrit ning väikekajakat," lisas Valker.

Eesti Ornitoloogiaühing avaldab linnade linnuvaatluspäeva lõplikud tulemused ja põhjalikuma kokkuvõte oma kodulehel esmaspäeval.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Möödunud aastal said kõige linnurikkama linna tiitli lausa kaks linna – Haapsalu ja Tallinn. Mõlemas linnas registreeriti 71 linnuliiki.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.