Fotograaf pilti püüdmas - fotokonkurss, kus pildil on pildistaja

Enviado por Looduskalender el Vie, 04/11/2016 - 11:38
Imagen
Fotograaf pilti püüdmas - fotokonkurss.
Cuerpo

Loodusfotograafide elu on huvitav, nad satuvad tihti väga põnevatesse olukordadesse, ootamatute sündmuste keskele ja kummalistesse paikadesse, kuid tavaliselt on meile näha vaid lõpptulemus - ilus pilt ise. See, kuidas pilt sünnib ja kes seda teeb, jääb peitu. Fotokonkurss “Fotograaf pilti püüdmas” tahab väärtustada fotograafi tööprotsessi - pildistamine pole iga kord mitte lihtsalt päästikule vajutamine, vaid sageli ka palju enamat.

Kui oled pildistanud pildistajat, siis saab oma parima(d) pildi(d) saata kuni 27. novembrini e-posti aadressile konkurss@scalewireless.ee. E-kirja teemareale (subject) lisa märksõna, millega pilt esitatakse žüriile, kirja sisusse pildistaja ees- ja perekonnanimi, vanus, kontaktandmed (e-posti aadress ja/või telefon).

Konkursi tingimused

  • Pildi maht võiks jääda 50 MB piiridesse. E-postiga võib saata ka pildi allalaadimise lingi (Dropboxis vms), kui fail tuleb lisandi jaoks liiga suur.
  • Foto pikema külje pikkus võiks olla vähemalt 3000 pikslit.
  • Failiformaat: JPG, PNG, TIFF.
  • Fototöötlus pole lubatud, v.a minimaalne korrigeerimine kontrasti ja värvide osas.
  • Autor võib konkursile esitada kuni kaks enda tehtud tööd.
  • Pilt peaks olema tehtud viimase viie aasta jooksul.
  • Esitatud töö vastab teemale “fotograaf pilti püüdmas”.

Parimad tööd valib välja žürii, kuhu kuuluvad nii tehnilised asjatundjad, kunstieksperdid kui professionaalsed fotograafid.

Vaata saabunud pilte

Laekunud pilte saab näha Synology Photostationis

Auhinnad

  • I koht saab peaauhinnaks fotograafile vajaliku töövahendi - meediaserveri Synology DS216play 2 TB, mis hoiab turvaliselt pilte ja aitab neid mugavalt välja jagada.
  • II koht mahukas Western Digitali Passport Ultra kaasaskantav kõvaketas
  • III koht ultrakiire Kingston 256 GB SD mälukaart

Esikolmik saab ka ajakirja Positiiv aastatellimuse.

Parimate tööde näituse avamine ja võitjate väljakuulutamine toimub 12. detsembril pidulikul vastuvõtul ajakirja Positiiv galeriis. Aknanäitus jääb galeriis avatuks 15. jaanuarini 2017.

Tasuta kursused

Lisaks fotokonkursile on võimalik kõigil huvilistel osaleda ka pildistajatele vajalikel tasuta kursustel, mille teemaks on digifotode hoidmine, jagamine ja arhiveerimine. Täpne ajagraafik on selgumisel - avaldatakse 5. novembril aadressil webinar.digielu.ee.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.