Loodusmuuseum annab teada
Illustratsioon: Lennart Lennuk
1. veebruaril kell 18 ootame taas kõiki Eesti Loodusmuuseumisse loodusõhtule, kus sel korral uurime mikroplastikut – plastik on tänapäeval üks levinumaid materjale, mida kasutame laialdaselt oma igapäevaelus, kuid mida me selle mõjust keskkonnale teame? Põnevat teemat avab merebioloog Lennart Lennuk.
Üheks kuumimaks teemaks jäätmete maastikul on mikroplast – imepisikesed, silmnähtamatud plastiosakesed, mis asuvad tänaseks päevaks juba pea kõikjal keskkonnas.
Plastik on tänapäeval üks levinumaid materjale: me kasutame seda igapäevaselt riideid kandes, arvuteid ja telefone käsitledes, toiduaineid ostes ja paraku ka süües. Suur osa meie kasutavast plastist jõuab aga keskkonda ja seda selliste teede kaudu, mille peale ei pruugi tullagi – riideid pestes, kosmeetikat kasutades, jalgpalli mängides, autoga sõites, värvimistöid tehes ja mitmeid muid teid pidi. Silmale nähtamatuid plastosakesi leidub tänaseks nii õhus, kui vees ja üle maailma.
Kust tuleb mikroplast ja kuhu kaob keskkonna ja inimese tervis – seda uurime neljapäevasel loodusõhtul!
Lennart Lennuk on merebioloog ja Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja. Tema teadustöö uurimisvaldkonnaks on zooplanktoni ehk loomhõljumi ökoloogia. Lisaks muuseumi- ja teadustööle tegeleb Lennart ka biokunstiga – orgaanilisel ainestikul põhineva kunstivaldkonnaga.
Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3€, täispilet 6€).
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.