Tänasest algab loodusvaatluste võiistlus

Autorid

Keskkonnaagentuur annab teada

Fotod Arne Ader

Tumepunane neiuvaip

Tumepunane neiuvaip

Textkörper

Tänasest käivitub loodusvaatluste kampaania, mis kutsub looduses liikujaid üles märkima vaatlusi kokku 17 liigi kohta.

"Kas Sa teadsid, et Sinus on peidus loodusvaatleja? Ei teadnud! Nüüd siis tead! Ära passi kodus, mine vaata õues ringi. Seal võib olla igasuguseid toredaid tegelasi, mis sest, et nad pole Su liigikaaslased," kutsub keskkonnaminister Marko Pomerants kõiki loodusvaatlusi tegema.

Mustlaik-apollo

Mustlaik-apollo

Vabariigi läheneva juubeli auks oodatakse juba tänavu andmeid Eestile sümboolsete liikide kohta, nagu suitsupääsuke ja rukkilill. Samuti kogutakse vaatlusandmeid 2016. aasta looma - mägra, aasta orhidee - tumepunase neiuvaiba ja aasta liblika - mustlaik-apollo kohta.

Kõik tänavuse vaatluskampaania liigid:

Imetajad: harilik siil, kaelussiil ja mäger.

Linnud: suitsupääsuke, räästapääsuke, kaldapääsuke ja piiritaja. Nende kohta ootame pesitsusvaatlusi.

Taimed: rukkilill, harilik äiatar, harilik äiakas ja tumepunane neiuvaip.

Liblikad: mustlaik-apollo, lapsuliblikas, suur-kapsaliblikas, väike-kapsaliblikas, naeriliblikas ja põualiblikas.

Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala: "Vaatlusi andmebaasi kirja pannes panustame üheskoos liikide leviku ja leiukohtade paremasse teadmisesse ning seeläbi ka nende seisundi hindamisse."

Kampaanias osalemiseks tuleb alla laadida LVA app või sisestada tehtud liigivaatlus Loodusvaatluste andmebaasi: http://lva.eelis.ee

Loodusvaatluste kampaania kestab 15. septembrini. Auhindu loositakse välja nii usinamate, kui uusimate vaatlejate vahel.

Võistluse juhendi ja vaadeldavad liigid leiad veebilehelt: http://lva.eelis.ee

Loodusvaatluste kampaaniat korraldab Keskkonnaagentuur koostöös Keskkonnaministeeriumiga.

Lisateave:

Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja

kadri.kauksi@envir.ee

53303448

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.