Kõrvukrätsud naabriks

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 08.06.2019 - 15.15
Autorid

Merike Hiibus saatis LK-le pildid rätsupoegadest ja kirja

Bild
Tänavu on meie kodu lähedal kõrvukrätsudel pesa.
Textkörper

Tänavu on meie kodu lähedal kõrvukrätsudel pesa. Vanalindude häälitsusi sai harva kuuldud, aga poegade toidumangumist kostub õhtuti pidevalt.

Otsustasin pojad üles otsida ja selgus, et neid on kolm. Häälekate, kultuurmaastiku läheduses tegutsevate üpris julgete noorlindude leidmine polnud eriti keeruline.

Kõrvukrätsu poeg

Kõrvukrätsu poeg

 

Kõrvukräts                Asio otus

 

Pesitsemiseks otsivad kõrvukrätsud enamalt jaolt mõne vana varesepesa, kus võib juba aprilli alul olla avapesas haudumiseks kolm muna, vahel koguni kaks korda rohkem. Poegade koorumiseni võib kuluda umbes kuu, aga kuna haudumist alustab emaslind esimese muna munetuna ja munad munetakse kahe päevaste vahedega, siis on koorunud pojad erineva suurusega.

Pesaelu kestab neli nädalat, siis alustavad vanemad ja tragimad rätsupojad oma pesalähedast puudel turnimist küüniste ja noka abil, andes endi asukohast mangumishüüetega teada.  Lennuharjutusi alustatakse nädal hiljem.

Kui Merike meile noorlindudest pilte saadab saame nende arengut edaspidigi vaadelda ja arutleda.

Kõrvukrätsu poeg

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.