Suur-konnakotkastest ja nende pesapojast

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 12.06.2020 - 11.33
Autorid

Veebikaamera pildid IceAge, LK foorumist

Bild
Kümne päevane kotkahakatis
Textkörper

Kümne päevane kotkahakatis

 

Suur-konnakotkas       Clanga clanga

 

Äärmiselt haruldaste ja loomulikult kaitset vajavate suur-konnakotkaste pesas sirgub kotkapoeg.

2. juunil kotkapoja vanuseks saab täna kümme päeva.

Meil pesitseb suur-konnakotkaid  ainult viis kuni kümme paari. Väike-konnakotkastega hübridiseerunuid, mis lähedaste liikide puhul pole haruldane, pesitseb meil muidugi rohkem ja hübriidsed linnud on sigimisvõimelised.

Pesapaigatruude lindude soistes lehtpuu enamusega pesametsa keskmine vanus peab olema vähemalt seitsmekümne aastane, aga pesapuuks valitakse veel paarkümmend aastat vanem puu, mis võib jääda metsaservast umbes saja meetri kaugusele. Näitajaks võib olla ka veekogu lähedus.

Mis sellistes kohtades võib lindude pesitsemisele ohuks osutuda? Enamalt jaolt metsades toimuv raie, olgu või hooldusraie. Problemaatiliseks võib kujuneda ka soiste metsade kuivendamine.

Meil on piisvalt pesaelu aega, et pöörata tähelepanu nendele maastikele, kus suur-konnakotkad saaki jahivad ja teistele elukorraldustele sest kotkapoe võib pesast lahkuda juulikuu lõpus või augusti alul.

Üksinda pesal

Üksinda pesal

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.