Tutkatalgud Matsalus

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 27.07.2020 - 11.11
Autorid

ELF kutsub osalema

Foto Arne Ader

Tutkas

Tutkas ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Tutkas      Calidris pugnax      

 

Eestimaa Looduse Fond ootab abikäsi 7.-9. augustil Matsalu rahvuspargis toimuva talguga, kus harvendatakse võsa tutka elupaigas. Oleme teinud talgu varasemast lühemaks: üritus kestab nüüd reede õhtust pühapäeva pärastlõunani. Ööbitakse Tuudi koolis ning osalemine on tasuta.

Suurepärane võimalus kaitsealuse linnuliigi elujärge parandada!

Lisainfo ja registreerimine: http://www.talgud.ee/talgud/2020/tutkas

Eestis on kurvitsaliste seltsi kuuluvad tutkad luhtade ja rannaniitude haudelinnud, kes on päris haruldasteks jäänud sest pesitsejate arvukuseks hinnati aastatel 2008-2012 ainult kümme kuni kolmkümmend paari.

Kuid päris arvukalt võime kohata linde sügisrände aegu nii rannikul kui ka sisemaa märgaladel juulikuust kuni oktoobrini. Vanalindude ränne kestab kuni augusti lõpuni ja seejärel kohtame rändepaikades peamiselt pruunika sulestikuga noorlinde. Talgutel osalejatele tutvustatakse haruldasi linde ja nende elukeskkonda põhjalikult.

Tutkad on kantud Euroopa Liidu linnudirektiivi I lisasse ja ohualti liigina Eesti punasesse raamatusse.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.