37. NÄDAL 7.9.2020.- 13.9.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Eingereicht von Looduskalender - Di., 15.09.2020 - 18.18
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Bild
Väikese kikkapuu viljad
Textkörper

Väikese kikkapuu viljad

Ilmad püsisid valdavalt tavapärasest soojematena ja sadas sageli.

Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus nädala jooksul 11...14 kraadi piires. Maksimaalne õhutemperatuur tõusis kuni 18,3 kraadini (kolmapäeval) ja minimaalne langes 6,8 kraadini (teisipäeval).

Mõnede vahtrate lehed hakkasid värvuma

Mõnede vahtrate lehed hakkasid värvuma

Esmaspäeva hommik oli udune. Paks udu hajus peagi ja päike hakkas paistma. Pärast lõunat esines tugev vihmahoog koos äikese ja rahega. Udune oli ka järgmine (teisipäeva) hommik, rohkesti sadas vihma ka selle päeva õhtupoolikul. Nädala kahe esimese päevaga tuli vihma kokku 23 mm. Edaspidi enam nii rohkeid sajuhooge ei esinenud, aga päris sajuta jäid ööpäeva jooksul ainult reede ja laupäev.

Tatra põld

Tatra põld

Põllutööd olid nädala esimesel poolel seiskunud ja alles nädala lõpus oli võimalik uuesti põllule minna. Maanteedel sõites oli veel kohati näha koristamata viljapõlde. Kartul on võtmata ja vaovahedes läikis nädala esimesel poolel vesi. Samuti oli muld märg sügiseseks viljakülviks.

Sügislilled hakkasid õitsema

Sügislilled hakkasid õitsema

Põldudel oli näha kiivitajate ja kajakate parvi. Kõik suitsupääsukesed ei ole veel lõunasse lahkunud.

 

Jõgeval 15.9.2020.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.