Sukelpartide sügisränne - hahk

Eingereicht von Looduskalender - Do., 01.10.2020 - 09.09
Autorid

Fotod Arne Ader

Hahad

Hahad ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Hahk       Somateria mollissima

 

Isas- ja emaslindude väga erinev välimus võib juhuvaatleja panna kahtlema, et tegu on erinevat liiki veelindudega.

Kuid teisi nii suuri parte meil litsalt pole ja nii emas-, kui isalindude kaal on üle kahe kilo. Silma hakkab, aga eriline peakuju, mis läheb kiilukujuliselt üle nokaks. Emaslindude sulestik on „pardipruun“ nagu ka tänavustel noorlindudel. Noorte isaslindude sulestikuga on asjalood keerulisemad sest suguküpsuse saabumiseni läheb päris mitu aastat ja sel ajal võime märgata päris omapärase sulestikku omavaid linde, aga pöörake tähelepanu ikka noka kujule.

Juba maikuus, kui emaslinnud pesal hauduvad siirduvad isaslinnud oma sulgimisaladele. Pukesulestikus isaslindude pea ja kaelasulesti pruunikasmust, selg musta valge kirju, rind kreemikas ning kõhualune must.

Ranniku peaks arvukam ränne toimuma veel nädala jagu, aga koos oktoobrikuuga lõpeb ka läbiränne. Üksikuid kohtame ka talvisel ajal.

Hahkade arvukusega pole olukord sugugi hea ehk heal juhul võis meie rannikualadel tänavu pesitseda kuni kolm tuhat hahka. Poole sajandi eest oli hahad arvukad ehk neid pesitse üle viie korra rohkem.

Hahkade vaatlused: LINK

Hahad

Hahad

Rännul olevatest sukelpartidest oleme seni tutvustanud:

Merivarte: LINK

Punapea-varte: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.