Seen, mis rikub kogu seeneroa

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 03.09.2021 - 11.11
Autorid

Fotod Wikipeedia ja Arne Ader

Bild
Sapipuravik
Textkörper

Sapipuravik

 

Sapipuravik                   Tylopilus felleus

 

Harilik kivipuravik         Boletus edulis

 

Puravike aeg kestab, aga ebameeldiva üllatuse võib puravike korjajale valmistada sapipuravik, mis paistab üpris kivipuraviku „nägu“, aga ühe sapipuraviku sattumine seenerooga muudab see kogu väärt toidu mõruks.

Heida pilk leitud seene kübara alla ja Sa märkad kohe, et seenekübara alused torukesed on roosad. Sapipuravik on ainus seeneliik meie puravikuliste hulgast, kelle torukesed on seda värvi. Seen on kergelt mürgine ehk mittesöödav ja toidu maitset rikkuv.

Sapipuraviku seenejalal paistev võrgustik paistab tugevalt robustne erinedes oluliselt valkjast kivipuraviku jala võrgustikust.

Meie puravike hulgas teist nii viha maitsega seent ei ole ja seda tunneb seeneline kohe, kui sapipuravikku lõikepinnalt kergelt limpsab, siis on kogu määramise võimalused ammendatud .

Sapipuravik on meie metsades üks tavalisemaid puravikke, aga võib seenelise korvi sattuda sagedamini okaspuu metsas, kasvades vahel sambla sees kõdunenud puidul või koguni sipelgapesas.

Võrdluseks võrratu maitsega harilik kivipuravik:

Harilik kivipuravik

Harilik kivipuravik (www.loodusemees.ee )

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.