Valiknäitus „30 aasta kaunimad loodusfotod Ungarist“

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 06.09.2021 - 09.09
Autorid

Heiko Kruusi annab teada

Näituse foto Daróczi Csaba

Bild
War and peace
Textkörper

War and peace

Matsalu loodusfilmide festivali raames on kolmapäevast, 8. septembrist Lihula muuseumis avatud näitus, kus on väljas rohkem kui 80 suures formaadis pilti, mis on välja valitud Ungaris 30 aastat toimunud loodusfotovõistluse parimate tööde seast.

Näitus jääb Lihulas avatuks 19. septembrini ja saab külastada kolmapäevast laupäevani kella 12-st kuni 18-ni.

Näitusel on ka mitu maailmakuulsat pilti. Üks neist on näiteks Bence Máté foto nimega „Varjumäng“, mis võitis 2010. aastal maailma tähtsaimal loodusfoto konkursil aasta loodusfoto tiitli. Näha saab ka Csaba Daróczi pilti „Sõda ja rahu“ ja Bence Máté fotot „Konnakoivad“. Viimane võitis kaks aastat tagasi World Press Photo auhinna looduse kategoorias.

Ungari loodusfotograafide ühingu NaturArt juhataja Péter Fáth kirjutab näituse saatesõnas, et tänu loodusfotovõistlusele on Ungaris palju tähelepanuväärseid loodusfotosid ja -fotograafe: „Ilmselt teavad vähesed, et loodusfotograafia on kõige edukam kunstiharu Ungaris. Jagame ühingus pea igal nädalal uudiseid selle kohta, et mõni meie liige on osalenud või võitnud auhinna mõnel maailmatasemel võistlusel.“

Péter Fáth soovib kõigile elamusrikast näitusekülastust. „Julgustan ka teid, et minge loodusesse, võtke fotoaparaat kaasa ja valmistage parimatest parimaid pilte! Head valgust!“ lisab ta näituse eessõnas.

Péter Fáthiga on lootust kohtuda ka Matsalu Loodusfilmide festivali fotopäeval 18. septembril.

Näitus saab teoks Matsalu loodusfilmide festivali, Ungari loodusfotograafide ühingu NaturArt, Liszti Instituudi ja MTÜ Fotokeskkond koostöös.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.