Pildistas LK-team
Must pässik
Must pässik, rahvakeeli kasekäsn Inonotus obliquus
Kui keegi soovib kasekäsna omale koguda, siis aeg on sobilik sest sügisest kevadeni peetakse musta pässiku raviomadusi tõhusamateks. Lisaks sellele pole enam lehed puus vaatevälja segamas. Kui oled ühe pässiku vanemast segametsast kaselt leidnud, siis tasub olla tähelepanelik, sest lähikonnas võite neid taeliku sugukonda kuuluvaid parasiitseene eosteta moodustisi veel leida.
Kasekäsna kasvukoht
Juhul, kui kirvest või tugevat nuga kaasas ei ole, võite kasutada mõnda tugevat toigast, et pässik kätte saada. Teadaolevalt kasutati kasekäsna leotist ravimina juba 16. sajandil. Kuidas kasekäsna koguda, tükeldada ja kasutada sellest on veebis palju kirjutatud ning meie siin nõu andma ei hakka.
Aga pane tähele, et Sa võtad kasekäsna ainult elavatelt puudelt, sest surnud puudel leiduva musta pässiku keemiline koostis muutub ehk raviotstarbeks neid kasutada ei soovitata.
NB! Must pässik peaks olema antioksüdantide sisalduse poolest maailmas esikohal. Lisaks sisaldab: B gruppide vitamiine, mineraalidest kaaliumi, magneesiumi, mangaani… lisaks veel flavonoide, fenoole, fütosteroide, sahhariide.