Talviste aialinnuvaatluste esialgsed tulemused

Autorid

EOÜ annab teada

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumis

Bild
Textkörper

Sinitihased

Möödunud nädalavahetusel, 27.–29. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid linnusõbrad esialgsetel andmetel üle 30 000 linnu vähemalt 66 liigist.

Esmaspäeva hommikuks olid oma andmed Eesti Ornitoloogiaühingule edastanud 1300 linnusõpra, kes tegid vaatlusi enam kui 900 paigas üle Eesti. Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas pea neljandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt varasematele aastatele, mahtusid esiviisikusse veel põldvarblane, koduvarblane, leevike ja sinitihane.

Talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule tõdes, et nädalavahetusel jätkus käesolevale talvele omane heitlik ilm, mis mõjutas nii lindude arvukust aedades kui ka vaatlejate innukust. "Lumikatte puudumine ja nullilähedased temperatuurid võimaldasid lindudel hõlpsalt kätte saada looduslikku toitu ja vajadus inimese pakutava abi järgi oli tagasihoidlik," selgitas Tuule. "Vaatluskohas loendatigi keskmiselt neljandiku võrra vähem linde kui mullu, mil vaatluspäevade ajal rullus üle Eesti talve võimsaim tuisk. Mitmed linnusõbrad andsid teada, et ei ole tänavu lindude toitmist alustanudki," lisas ta.

Vaatamata lindude suhtelisele vähesusele, kohati siiski ka talviseid haruldusi nagu punarind ja käblik, samuti aedades väikelindudele jahti pidavat värbkakku ja kodukakku.

Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi selle nädala lõpuni. Andmed saab sisestada veebilehele: www.eoy.ee/talv/vaatlused

või saata tavapostiga aadressile Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond.

Väga oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris.

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.