Raudkullidest aialinnuvaatluse aegu

Eingereicht von Looduskalender - So., 28.01.2024 - 12.12
Autorid

Fotod Arne Ader

Raudkull on lennanud kuuri

Raudkull on lennanud kuuri ( loodusemees.ee )

Textkörper

 

Raudkull       Accipiter nisus

 

Talvist raudkullide arvukust võiks hinnata mõnele tuhandele isendile. Novebrikuu lõpus tekkis lumikate ja nii need väikesed röövlinnud talilindudele mõeldud toidumajade ümbrusesse ilmusid ja linnaelanikena on nad juba ammu tuntud.

Saaki passivad raudkullid liikumatult kas puude ladvas või mõnel tehnilisel rajatisel. Järgneb välkkiire rünnak, mis võib aga ei pea röövlinnule saagi tagama: kui värvulisi jahitakse lennust, siis suuremaid linde, näiteks kodutuvisid maapinnalt.

Nagu röövlindudele kohane on emaslinnud isaslindudest suuremad ja pane tähele, et ka hallima sulestikuga, ja ainult nemad suudavad kodutuvisid rünnata ning murda. Isaslinnud on ise kodutuvidest veidi suuremad ja nii jäävad nende suurimaks saagiks rästasarnased linnud.

Kui isaslindude üldpikkus jääb umbes kolmekümne sentimeetriseks, siis emaslindude pikkus on kümme sentimeetrit enam. Kaalugi vastavalt suurusele: isaslindudel poolteistsada grammi, aga suured emaslinnud võivad kaaluda kuni kolm ja poolsada grammi.

 

Raudkull

Raudkull

Raudkullide tiivad paistavad lühikesed aga laiad. Suhteliselt pikka saba ehivad kas neli või viis vööti, aga nad jätavad vahipostil istudes igati saleda välimuse.  

Lennus on röövlinnud äärmiselt kiired ja nende sööstud läbi raagus puude on igati muljet avaldavad.

Raudkullide vaatlused: LINK

Raudkull on tabanud kodutuvi

Raudkull on tabanud kodutuvi

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.