Algas Linnuvaatleja 2024. aasta määramisvõistlus

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 03.02.2024 - 18.18
Autorid

Linnuvaatleja kutsub osalema

Foto Arne Ader

Musträstas

Musträstas ( loodusemees.ee )

Textkörper

Linnuvaatleja ootab osalema määramisvõistlusel! Nagu varasemal seitsmel aastal, ootavad nii igas voorus osalenuid kui ka kogu võistluse parimaid selgi hooajal uhked auhinnad.
LINK

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algab veebruaris ja kestab novembrini. Iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Küsimustele saab vastused teele saata sealsamas.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – küsimused on nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame varasemate aastatega sarnaselt algajate puhul osalema neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat). Edasijõudnute küsimused on sobivad aga neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde ning on oma linnuteadmised edukalt proovile pannud eelmiste aastate algajate raskusastmes.

Väga on osalema oodatud pered, sõpruskonnad, lapsed ja noored, aga miks mitte ka kooliklassid ja töised kollektiivid. Täpsemad reeglid leiab määramisvõistluse lehelt: LINK

Määramisvõistluse kaheksanda hooaja esimese vooru küsimused leiab siit:
algajad: LINK
edasijõudnud: LINK
Aasta esimestele küsimustele saab vastuseid saata alates tänasest kuni 29. veebruarini.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Fotoakadeemia (LINK). Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad määramisvõistlust Fotoakadeemia, ajakiri Eesti Loodus, Tartu ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Photopoint, Estbirding ja Linnuvaatleja.

Teravat silma!

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.