Jäneste jäljed viljapuuaedades

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 07.02.2024 - 12.12
Autorid

Pildistas Peep Käspre

Foto Arne Ader

Bild
Halljänes küla vahel
Textkörper

Halljänes küla vahel

 

Halljänes      Lepus europaeus

 

Tali tuleb tagasi, muutes maastikku ja halljäneste tegevusjälgi võime värskelt sadanud lumel kohata viljapuuaedades, mis on sel ajal ehk veebruarikuus tavaline.

Halljänesed muutuvad liikuvamateks õhtuhämaras ja pigem avaras maastikus, kus loodetakse oma heale kuulmisele ning kiiretele jalgadele. Päevasel ajal peidulised pikkõrvad puhkavad.

 

Halljänes

Halljänes ( loodusemees.ee )

Novembrikuus olid meie halljänesed juba talvekasukas, millel võib märgata erinevaid värvivarjundeid. Talvekasukas on lihtsalt tiheda aluskarvaga, mis suvisest veidi hallikama varjundiga, aga lumel kaitsevärvust ei paku.

Halljänesed polegi nii väiksed loomad: kehapikkust kuuekümne sentimeetri ringis ja sabajupp kümne sentimeetrine. Kehakaal võib kõikuda kolme kuni viie kilo vahemikus.

Pulmadega alustavad viljakad halljänesed juba veebruarikuu teisest poolest. Vahel võib ühe emaslooma järel silgata päris mitu isaslooma ja peigmeeste omavahelised arveteklaarimised on päris tavalised. Sealt siis isasloomade armilised silmnäod või lõhkised kasukad.

Halljäneste toitumisjäljed rapsipõllul

Halljäneste toitumisjäljed rapsipõllul

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.