Vikipeedia korraldab: Läänemere teemaline artiklivõistlus

Eingereicht von Looduskalender - Do., 08.02.2024 - 10.10
Autorid

Foto Arne Ader

Rõõmusilm. Käina laht

Rõõmusilm. Käina laht ( loodusemees.ee )

Textkörper

Vikipeedias juba kestab eestikeelsete Läänemere teemaliste artiklite võistlus, et tuua meile Läänemere teema lähemale ja uuendada ning täiendada juba olemaslevat teavet.

Oodatakse Läänemerega seotud artikleid, kus  teemadeks ajalugu, arheoloogia, arhitektuur, geograafia, energeetika, kalandus, kultuur, laevandus, looduskaitse, loomastik, taimestik, veekvaliteet… Eestikeelse Vikipeedia administraator Ivo Kruusamägi leiab, et kajastamist väärivatest teemadest ei ole puudust: “Läänemeres ja sellega piirnevatel aladel leidub palju huvitavat ja tähelepanuväärset, mis võiks leida tee Vikipeediasse. Olgu selleks lugematu arv veeorganisme või hoopis vägagi loetavad mööda merepõhja kulgevad ühendused. Läänemere ajalooline, kultuuriline ja geograafiline tähtsus on siinsete riikide ja rahvaste jaoks mõõtmatult oluline.”

Sarnane temaatiline artiklivõistlus toimub tänavu ka Taanis ja Rootsis. Eestis on korraldajaks MTÜ Wikimedia Eesti. 

Parimate artiklikirjutajate vahel läheb jagamisele auhinnafond - 2000 eurot. 

Tutvu osalemise tingimustega: LINK

Ootame arvukat osalemist!

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.