Algab 12. rahvusvaheline Hiite fotovõistlus

Enviado por Looduskalender el Vie, 07/06/2019 - 11:11
Autorid

Hiite Maja kutsub osalema

Imagen
Algab rahvusvaheline Hiite kuvavõistlus
Cuerpo

Algab rahvusvaheline Hiite kuvavõistlus, kuhu oodatakse fotosid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest. Võistluse eesmärk on väärtustada põliste väepaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaiku külastama ja hoidma.

12. korda toimuva võistluse teema on looduslikud (mitte ehitatud-rajatud) pühapaigad: hiied, pühad mäed, puud, kivid, veekogud jm looduspaigad, kus juba meie esivanemad käisid palvetamas, ravimas, ande jätmas, nõu pidamas, ennustamas jm kombetalitusi täitmas.

Oodatud on nii Eestis kui ka mujal maailmas jäädvustatud  ülesvõtted. Eeskätt idapoolsetele hõimurahvastele mõeldes toimub võistlus eesti ja vene keeles.

Võistluse peaauhind on 1000 eurot, hõimurahvaste auhind 300 eurot ja kuni 16-aastaste auhind 200 eurot. Lisaks jagatakse eriauhindu teemadel: hiis, püha puu, kivi, veekogu, annid, hiie valu, pärimus, saared jm.

Võistluse lehekülg: https://www.maavald.ee/kuvavoistlus-2019

Fotosid saab võistluse leheküljel üles laadida kuni 15.10.2019.

Hiite kuvavõistlust korraldab Hiite Maja sihtasutus koostöös Maavalla Koja ning vabatahtlike koostööringiga Hiiepaik.

Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on looduslikud pühapaigad inimkonna ning ka Eesti vanimad looduskaitsealad. Looduslikke pühapaiku leidub paljudel põlistel rahvastel ning need kuuluvad inimkonna ühispärandisse.

Eestis on teada ligikaudu 800 suuremat maa-ala hõlmavat hiiepaika, mitu tuhat püha kivi, puud ja veekogu ning sadu ristipuid. Enamik meie pühapaiku on ohustatud ja kadumas unustamise ja majandustegevuse tõttu.

Eesti suurimad ja tuntuimad pühapaigad on Võhandu Pühajõgi, Otepää pühajärv, Tamme-Lauri tamm, Saula Siniallikad, Panga pank, Kaali Pühajärv, Lehmja hiietammik jt.

Vaata lisaks:

Seni avalikustatud looduslike pühapaikade kaart: http://hiiepaik.ee/vaata/kaardirakendus/

Looduslike pühapaikade õppematerjal Hiiekoolide lehel: http://hiiepaik.ee/tegutse/hiiekoolid/

Soovitusi looduslike pühapaikade pildistamiseks ja sadakonna pühapaiga kirjeldused leiab raamatust "Pühapaikade teejuht", Ahto Kaasik 2017, 2019.

2008-2018. a kuvavõistlused: www.maavald.ee/kuvavoistlused

Võistluse plakat: http://www.hiis.ee/files/Kuvavoistlus2019.pdf

 

Lugupidamisega Ahto Kaasik, Hiite Maja SA juhatuse liige

56686892

ahto@hiis.ee

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.