Ornitoloogiaühing jagas auhindu parimatele öösorri joonistajatele

Enviado por Looduskalender el Jue, 12/12/2019 - 12:12
Imagen
öösorr
Cuerpo

Eesti Ornitoloogiaühing autasustas Rahvusraamatukogus toimunud Suurel linnuõhtul aasta linnu öösorri joonistusvõistluse parimate tööde autoreid.

Aasta linnu joonistusvõistluse paremaid töid saab vaadata veebigaleriist lehel: LINK

Kuni 7-aastaste vanuseklassis sai esimese koha Lev Sudjukov, teise koha Kristelle Kollamaa ning kolmandat kohta jagasid Karolyn Arakas ja Lenna Paulus. Esimese koha 8–12-aastaste seas saavutas Pia-Grete Allika, teise koha Nele Liis Kõllamaa ja kolmanda koha Kelli-Jane Ariko. Noorte ehk 13–17-aastaste hulgas pälvis esikoha Isshin Kaneda, teise koha Elina Anijärv ja kolmanda koha Anastasia Plotnikova. Täiskasvanute rühmas võitis esimese koha Kristina Khlebnikova, teist ja kolmandat kohta jagasid Maie Kivisild ning Mimi Kruusing. Lisaks pälvisid žürii tunnustuse kuni 7-aastaste seas Liisu Petrov, 8–12-aastaste seas Ako Alas ja 13–17-aastaste seas Sandra Merivälja.

Võistluse peapreemia võitis Kristina Khlebnikova. Žürii esindaja Triin Leetmaa sõnas, et üldvõidu toonud Kristina Khlebnikova joonistus paistis eelkõige silma tehnilise meisterlikkusega. Võidupildil on oskuslikult kujutatud kõiki öösorri eluolu puudutavaid aspekte alates munadest ja sulgedest kuni elupaiga ja linnu erinevate poosideni.

"Öösorr on lind, keda päevavalgel kohatakse harva. Sellest hoolimata laekus võistlusele muljetavaldav kogus ühtlaselt häid ja huvitavaid joonistusi. Eriti rõõmustav oli 8–12-aastaste vanuseklassi suur aktiivsus. Mitmetest koolidest ja lasteaedadest saadeti joonistusi suisa klasside või rühmade kaupa. Tunnustame õpetajaid, kes lastele seda salapärast liiki tutvustasid!", lisas Triin Leetmaa.

Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud aasta linnu joonistusvõistlusele laekus 2550 joonistust 2462 autorilt.

Aasta linnu joonistusvõistluse töid hindasid Eesti Loodusmuuseumi ekspositsiooni kuraator Ulla Männi, Iloni Imedemaa tegevusjuht Triin Reemann, Kurtna Kooli kunstiõpetaja Ülle Allik, kunstnik ja lasteraamatute illustraator Kristina Elo, Oru Kooli 6. klassi õpilane Kaur Nellis ning öösorri aasta meeskonna liige Triin Leetmaa.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.