Rasvatihastel on toita kuus poega

Enviado por Looduskalender el Jue, 04/06/2020 - 10:10
Autorid

Linnuvaatleja kommentaar

Veebikaamera pilt SadLily; LK foorumist        

Imagen
Rasvatihastel on toita kuus poega
Cuerpo

 

Rasvatihane        Parus major

 

Rasvatihase kaameraga pesakastis saab praegu jälgida, kuidas vanalinnud poegi toidavad. Sel aastal on rasvatihastel poegi toita kokku kuus ning nende kõikide ees vanalinnud tublilt ka hoolitsevad.

Saaremaal asuvasse pesakasti munes emaslind kokku kümme muna, millest kaheksast koorusid pojad 20.-21. mail. Seega on täna, 4. juunil pojad 14-15 päeva vanused. Praeguseks on ellu jäänud küll vaid kuus poega, kuid võrreldes paljude teistega on kaameraga pesas rasvatihastel seni siiski suhteliselt hästi läinud.

Nimelt on tänavune külm kevad rasvatihaste pesitsemist tugevalt mõjutanud. Näiteks Tartu linnas ja Tartumaal Vana-Kuustes on külma kevade tõttu võrreldes mõne eelmise aastaga munakurnad väiksemad, mõned pesad üldse maha jäetud ning poegigi on pesas tavapärase 8–10 asemel vaid 3–4.

Loodetavasti kasvavad kaameraga pesakastis kõik kuus poega lennuvõimeliseks. Tavaliselt lennuvõimestuvad rasvatihase pojad kolmanda elunädala teisel poolel. Näiteks kaameraga pesades on eelmistel aastatel pojad pesast lahkunud 18.-20. elupäeval.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.