VIDEOD: Kotkapojad sirguvad

Опубликовано Looduskalender - сб, 07/22/2017 - 12:12
Autorid

Ekraanitõmmis ja video Sappheira, LK foorumist

Изображение
Vähemate kalatükkidega saavad kotkapojad ise hakkama
Содержимое

Vähemate kalatükkidega saavad kotkapojad ise hakkama

 

Kalakotkas     Pandion haliaetus

 

Kui isaslind Ivo kalaga pesale jõuab, ulatatakse saak alustuseks ikka emaslind Irmale – nõnda on ju kombeks olnud. Kotkapoegi veel söödetakse, aga toiduaja jäänustega saadakse juba iseseisvalt hakkama.

Siis kuipalju peaks isaslind päevas kala püüdma, et pere oleks toidetud? Rehkendatud on nii, et täiskasvanud kalakotkale piisab päevas kolmesajast grammist, et söönuks saada. Umbes sellises kaalus ongi pesasse toodud saak. Ehk siis täis kõhuga minnakse magama, kui igaüks on pesal saanud ühe kala või veidi rohkem…

Kalakotka kalastamisest kirjutasime mõni aeg tagasi, kui kellegil lugemata jäi: LINK

Kes ei harjuta see kotkana ei lenda. Harjutab kergema kaaluga isaslinnu hakatis Daimar. Suurem kotkapoegadest on Daisi, tema vaatab harjutamist pealt. Foorumi liikmed kutsuvad kotkapoegi selliste nimedega.

 

Video salvestas Mogga, LK foorumist

Pole kotkaste elugi rahulik nagu meile vahel tundub. Ega ilma asjata ei veeda emaslind suuremat osa ajast pesa läheduses. Videost on märgata, et kogu pere on häiritud olekus ja kotkapojadki tähelepanelikud, vaadake emaslindu. Õnneks on isaslind lähedal ehk istub kaamera peal. Tema asubki võõrast kalakotkast pesast eemale peletama (Mugga on võõra linnu ja Ivo tähistanud värvilise rõngaga videos).

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.