Video

VIDEO: ühe loigu lugu

Postitas Looduskalender - N, 10.09.2020 - 18.18

Kaamerakülalised järjestas Kalle Pihelgas

 

Suvega jäid sellised metsaalused loigud päris kuivaks, mõned kuivasid kogunisti, aga loomade toimetamise jälgimiseks on koht õige ei saa ju meie organism hakkama ilma veeta.

 

Metssiga         Sus scrofa

 

Loigu ümber tiirutab korduvalt enamuse aastast üksikeluviisiline kult, kelle sügamispuu on nähtavalt „ära hõõrutud“. Pulmaaja alguseni võib minna veel veerand aastat ja pisitasa metssigade populatsioon taastub meie metsades.

 

VIDEO: pruunkarude sügisesest elukorraldusest

Postitas Looduskalender - K, 09.09.2020 - 14.14

Video salvestas Ahto Täpsi

Pruunkaru

 

Pruunkaru ehk karu      Ursus arctos

 

Umbes poolteise kuu pärast liiguvad pruunkarud oma nn tuumikaladele kuhu jäädaksegi talvituma, aga seni kestab suurtel loomadel tõsine nuumaaeg ehk valmistumine talveks.

Näha on veel koristamata kaerapõlde, jahimeeste söödapõllud jäetaksegi koristamata. Sageli jäävad loomad päevaseks ajaks viljapõldude lähedastesse metsatukkadesse ja põldude läheduses viibitakse viljakoristuse lõpuni. Söömale siirduvad vanaloomad pimeda saabudes, aga kärsituid noorloomi võib vahel põldudel märgata juba õhtu hakul.

VIDEO: ringi hulkuvad kuldnokaseltsingud

Postitas Looduskalender - E, 07.09.2020 - 10.10

Video salvestas Fleur, LK foorumist

Foto Arne Ader

 

 

Kuldnokk      Sturnus vulgaris

 

Meil tegutsevad põhjast ja kirdest saabunud kuldnokkade salgad ja parved. Ilusate ilmadega toituvad seltsingud rannikualadel ja nende ümbruses, sisemaal karjamaadel ning ööbima jäädakse jõgede kaldaalade roogudesse või põõsastikesse.

Teise massilise rändelaine alguseni on olenevalt ilmadest veel umbes kuu ja ränne kestab märgatavalt oktoobrikuu lõpuni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.