VIDEO: kumb tihastest Sinu toidumaja külastab

Опубликовано Looduskalender - вс, 01/21/2024 - 12:12
Autorid

Fotod Arne Ader

Video salvestas LK team

Salutihane

Salutihane ( loodusemees.ee )

Содержимое

 

Salutihane        Parus palustris

 

Põhjatihane      Parus montanus

 

Kui Te novembri teises pooles, kui varajane talv saabus, lindudele toidumaja üles seadsite, ilmusid sinna teiste lindude seltsis ka salutihased, aga põhjatihased tulevad toidumajale alles külmemate ilmadega. Mõlemate liikide välimik on väga sarnane: sulestik hall ja pea must.

Kui nende tavalisi elupaiku vaadelda, siis salutihaste sobivad enam leht- või segametsad, puisniidud, pargid ja kalmistud. Põhjatihaseid kohtame pigem okas- ja segametsades ning nemad linnadesse eriti ei tiku.

Salutihane

Mõlema kirjeldatava peasulestik ja kurgualune on mustad, kurgualune ja valkjad põsed. Kuid salutihase tiivad ja saba paistavad valge lume taustal veidi pruunikamatena, siis põhjatihasel hallikamana.

 

Põhjatihane

Põhjatihane

Mõlemad liigid on väga paaritruud ehk möödunudsuvised tihasepojad leidsid omale vastu talve paarilise, kellega veedetakse koos ühine elu, kui linnujumal teisiti ei taha. 

Kuid sarnased tihased häälitsevad täiesti erinevalt. Kui salutihastel on see heledakõlaline, siis põhjatihasel selline venitatud, mille kohe ära tunnete.

Kuula salutihast: LINK

Kuula põhjatihast: LINK

Salutihaste vaatlused: LINK

Põhjatihaste vaatlused: LINK

Теги

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.