Juba saabunud rändlinnud

Autorid

EOÜ kutsub vaatlustes osalema

Koostas Tarvo Valker, EOÜ ornitofenoloogiliste vaatluste projekti koordinaator 

Fotod VikipeediA ja Arne Ader, loodusemees.ee

Содержимое

Allpool info esimeste vaadeldud rändlindude kohta, mis pärinevad Plutof-i andmebaasist.

Soojalaine asendus viimasel nädalal taas külmema õhumassiga. Vaatamata jahedale ilmale on õnneks vaatlejad olnud väga aktiivsed ning viimase nädala jooksul on fikseeritud üheksa uue liiigi saabumine.

Uued saabujad 30.04 seisuga:

Väikehuik

Väikehuik. Foto VikipeediA

Väikehuik (Zapornia parva) – 24.04  kohati lindi Valguta poldril, Tartumaal. Antud liigi saabumisfenoloogia jälgimine on keeruline, sest liik on vähearvukas ja peidulise eluviisiga. Tegu on pigem tavapärase saabumisajaga – enamasti kuuldakse esimesi isendeid aprilli viimase dekaadi lõpus või mai esimese dekaadi alguses.

Plüüd Tuuru rannas. Matsalu

Plüüd Tuuru rannas. Matsalu. Foto Kaarel Kaisel

Plüü (Pluvialis squatarola) – 24.04 kohati plüüd Rohukülas. Tegu on tavapärase saabumisajaga. Viimase kümne aasta keskmisega võrreldes on tänavune saabumine ainult päeva võrra varasem.

Öösorr puhkab männioksal

Öösorr puhkab männioksal

Öösorr (Caprimulgus europaeus) – 24.04 märgati öösorri Sõrves, Harjumaal. Kuigi aktiivsemalt hakkavad öösorrid meil häälitsema alles mais, siis esimesi isendeid kohatakse meil enamasti aprilli lõpus, kuid mõnel aastal on esimesi saabujaid kohatud juba aprillikuu keskpaigas või koguni esimesel poolel.

ööbik

Ööbik

Ööbik (Luscinia luscinia) – lindu märgati 24.04 Tartus. Tegu on varase saabumisega - tänavune esmasaabumine on viimase kümne aasta keskmisest neli päeva varasem.

Pruunselg-põõsalind

Pruunselg-põõsalind

Pruunselg-põõsalind (Curruca communis) – lindu kohati 25.04 Soinastes, Tartumaal.

Madukotkas

Madukotkas. Foto VikipeediA

Madukotkas (Circaetus gallicus) – kotkast kohati 26.04 Mulgi vallas, Viljandimaal. Liik on saabumisfenoloogia jälgimiseks meil liiga haruldane ja ebaregulaarne.

Kaelus-kärbsenäpi isalind.

Kaelus-kärbsenäpi isalind. Foto VikipeediA 

Kaelus-kärbsenäpp (Ficedula albicollis) –  lindu nähti 27.04 Rootsikülas, Saaremaal. Meil suhteliselt haruldane ja lokaalse levikuga (peamiselt läänesaartel esinev) liik. Esinemisaeg on liigile tüüpiline ja tänavu on ilmselt liiki tavapärasest pisut rohkem. Viimase nädala jooksul on kaelus-kärbsenäppe vaadeldud Lääne-Saaremaal neljas eri paigas.

Soo-roolind

Soo-roolind (Acrocephalis palustris) – lindu kohati 28.04 Soinastes, Tartumaal. See on väga varane saabumine. Teadaolevalt viimaste kümnendite varaseim saabumine – üldjuhul saabub liik meile maikuus. Viimase kümne aasta keskmisest saabumisajast (9.05) on tänavune saabumisaeg koguni üksteist päeva varasem.

Aed-põõsalind

Aed-põõsalind

Aed-põõsalind (Sylvia borin) – lindu nähti 30.04 Kalanas, Hiiumaal. Tegu on üsna tavapärase saabumisajaga – viimase kümne aasta keskmisest on see kolm päeva varasem. 

NB! Oodatud on mitte ainult esimeste, vaid ka järgnevate saabuvate isendite vaatlused.

Vaata eelmiste nädalate saabujaid:

26. aprill: LINK

17.aprill: LINK

12. aprill: LINK

4. aprill: LINK

27. märts: LINK

21. märts: LINK

13. märts: LINK

6. märts: LINK

27. veebruar: LINK

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.