Homme algab Vereta jaht

Foto: Arne Ader
               
Vereta Jahil osalejaid aastal 2004: Heiko Kruusi, Toomas Tuul ja Margit Kurvits
 
Sel nädalavahetusel, 20.- 22. maini toimub Pärnumaal asuvas, RMK Jäärumetsa jahipiirkonnas, XIV “Vereta jaht”, mille seekordne saakloom on metskurvits.
Osalema oodatakse 25 loodusfotograafi.
 
„Vereta jahi“ baaslaager asub Pootsi jahimajas. Jahivälisel ajal on plaanis vaadata Hendrik Relve slaidiprogrammi „Metsik Kongo“ ning Urmas Tartese ja Arne Aderi multimeediaprogrammi „Konnapilgul mööda Emajõge“.
 
Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte.
Ei ühtegi pauku, vaid vaiksed kaameraklõpsud. Fotokaameratega hiilitakse ja varitsetakse väärilist saaki varavalgest hilisõhtuni.
 
Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja 50 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel. Samal ajal kuulutatakse välja võidutööd.
 
„Vereta jahti“ korraldavad MTÜ Vereta Jaht, RMK, Eesti Loodusmuuseum ja Overall Eesti AS. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, hunt, saarmas, metsis ja metsnugis.
 
Lisateave:
Tiit Hunt
telefon 506 7488
e-post:


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)