Kuu-poolteist ongi täiskasvanud sokud päris ilma sarvedeta. Mõned noored sokukesed kannavad samal ajal pliiatsijämedusi pulksarvi, mis veebruaris maha aetakse, et pärissarved arenema hakkaksid (tänavu talvel pole meil kaamerapilti sellist eksemplari sattunud).
Mida siis metskitsed lisaks orastele põldudel ning puude ja põõsaste võrsetele talvel toiduks tarvitavad? Magamisase varjulises metsatukas on vaja nii ehk teisiti lumest puhtaks kaapida (lumel magaja võib kergelt saada, kas kopsu- või soolepõletiku ja metskitsed reeglina nendest tõbedest ei parane). Lume alt tulevad välja nii mustika-kui pohlavarred ja kanarbik - kõik eelnimetatu kõlbab kõhutäiteks.
Kuidas suvel toitu äärmiselt valivad metskitsed talvel sellise söödaga hakkama saavad? Asjalood on sellised, et sügisel kohaneb nende magu ehk vats toiduvaesema ajaga. Vatsa siseseinte soolehatud muutuvad pikemaks, et aidata organismil vähemväärtuslikku toitu paremini omastada. Nõnda saavad metskitsed talvisel ajal kõhu täis umbes kolmandiku söögikogusega, kui võrrelda suvise ajaga.